21.1.2020 – Po delší době dopisujeme zase něco k „aktualitám“. Tentokrát bychom rádi vedli k zamyšlení, KDY POŘIZOVAT nouzové zásoby a v JAKÉM MNOŽSTVÍ.
KDY? Když jsme skoro před 10 lety přivezli první „hromadu“ trvanlivých potravin, nezdálo se, že později už bude pozdě… Český trh prožil boom a následně se Češi skoro odmlčeli (samozřejmě zásoby nakupovali stále, ale rozhodně ne v „obrovském“ množství).
Teď čelíme situaci, kdy roste poptávka (dosahuje již za leden více než obrat celého roku minulého), jenže ta neroste zdaleka jenom v Čechách. Důsledkem malé výrobní kapacity je aktuální dodací lhůta mezi 2 až 8 týdny. Z našeho pohledu je nejvhodnější cestou pořizování zásob bez ohledu na situaci ve světě, ale s ohledem na vlastní potřebu zásoby vytvořit! Reagovat na aktuální světovou situaci nelze, neboť v okamžiku blížící se potřeby zásoby vlastnit již většinu vhodných zásob již pořídit nelze.
V JAKÉM MNOŽSTVÍ? Na osobu je doporučována zásoba potravin na 30 dní. Buď si můžete vybrat z některých Innova měsíčních balíčků, nebo zvážit námi doporučovanou zvýhodněnou zásobu 30 dní PRO DVA. Za zcela bezkonkurenční produkt považujeme BP-WR, skoro až zázračnou tyčinku, kterou je možné konzumovat jak tak, jak je, tak v podobě teplé kaše, kterou z ní snadno vyrobíme. Dále je doporučováno na osobu 90 litrů vody, což z našeho pohledu lze z části saturovat balenou vodou po 0,05 l porcích Seven oceans water, především pro kvalitní balení, které v podstatě nelze poškodit a dobou velikost jednoho nápoje, ale také doporučujeme se rozhlédnout po nejbližším zdroji vody a vybavit se mechanickým filtrem, plastovými kanystry a tabletami pro uchovávání přefiltrované vody (cenově výhodný balíček nabízíme i my).

Nabízíme jednoduchý CHECKLIST (nouzový list) ke stažení.6.11.2016 – Jaké nouzové zásoby vlastně Němci doporučují?
V článku píší, že kromě vody je třeba si opatřit nudle, rýži nebo brambory – alespoň 4,9 kg na osobu na 14 dní, chléb či kneckebroty, mouku, cukr, hrách, fazole či kukuřici v konzervách či zavařené ve skle, broskve, meruňky či třešně – asi sušené, čerstvé ovoce – jablka či oříšky, vejce, majonézu či kečup, konzervy s tuňákem či jiným masem… výčet obsahuje i toaletní potřeby, lékárničku. Tak takhle jsme začínali se soupisem také – a následně s ulehčením, že nebudeme muset tyhle – složitě skladovatelné a také s nemalými nároky na proces tepelné úpravy –  zásoby opravdu tvořit (a také je průběžně konzumovat, abychom zajistili jejich čerstvost pravidelnou obměnou) dovezli do Čech Innovu…
I-dnes uvádí, že dokonce onen německý balíček testovala. Volba jeho složení nám zůstává záhadou (když je krize, asi je jednodušší chvíli konzumovat již hotové pokrmy, než začít v „mezičase“ vařit fazole a hrách). „Konkurenčně“ bychom nabídli prostě jeden týdenní kyblík na osobu s hotovými pokrmy, z osvědčeného procesu zpracování pro snadné uskladnění a pohodovou trvanlivost. Ale lobby (nejen u nás) asi funguje na jiných principech, než „vše pro spokojenost klienta“ :-(.


22.8.2016 – Jídlo na deset dní, voda na 5
Server ihned.cz informuje o Výzvě německé vlády k samozásobení. Díky této informaci jsou produkty Innova zcela vyprodány a další dodávka se očekává nejdříve během 10 – 14 dní.


1.8.2016 – Nouzové zásoby v ČR
Zatím v ČR vydrží na cca 1 den. Stát by raději zvýšil zásoby alespoň na dva dny.


2.3.2016 – Benjamin Kuras
Nelze nezmínit knihu Benjamina Kurase – Jak zabít civilizaci. Již jste ji četli?


1.2. 2016 – Regenerace
Časopis Regenerace ve svém únorovém čísle s námi uveřejnil rozhovor o potřebě vytváření soběstačných jednotek, ve kterém samozřejmě najde každý čtenář i informace o produktech Innova. Pokud byste snad článek nesehnali, napište nám, rádi Vám jeho znění pošleme jako PDF.


16.1.2016 – Novoročně
Do Nového roku máme skoro vyprodané všechny zásoby, a tak trochu paběrkujeme. Nicméně zboží z Innovy je na cestě.

Tak trochu „věcně“ čtu po večerech u krbu knihu Poslední dny Evropy (Humanistická Evropa nebo islamistická Eurábie?) od W. Laqueura z roku 2006 (!!!), která již tenkrát nic dobrého nevěštila. Zaplať Pán Bůh, že nás první letošní sníh přivádí na lepší myšlenky.

A tak všem přeji, abychom po sněhové nadílce měli letos v létě dostatek vody a na zimu úrodu z vlastních zahrádek, případně sem tam nějakou tu BP-WR ve sklepě. Mimo město snad zůstane ten svět ještě fajn, třeba se tu i čas příbrzdí…


17.2.2015 – Uveřejnil seznam.cz v novinkách článek o našem mylném pocitu bezpečí.


15.1.2015 – Zdravíme všechny naše příznivce a přejeme i v dalším roce pohodu, radost, zdraví a spokojenost – a ať naše zásoby zase nepotřebujeme!


15. 1. 2013
První dny nového roku jsou za námi, a tak si dovolujeme starý a nový rok spojit článkem, který jsme našli ve speciálním čísle EKONOM a kde se píše, že konec světa se nekonal. Reálná hrozba, která může na hlavu převrátit náš dosavadní život, tu ale je. Jmenuje se BLACKOUT.

A my k tomu dodáváme, že největší hrozbou pro každého z nás, je vlastní neznalost a z toho vyplývající nepřipravenost.

Z článku citujeme:
Největší světový výpadekproudu nastal 30.7.2012 ve 20 z 28 indických států. trval 12 hodin a postiženo jím bylo 670 mil. lidí. Následoval výpadek na severovýchodu Brazílie -26.10.2012 na 4 hodiny, postiženo 53 mil.lidí a15.11.2012 vypadl proud v Mnichově na necelou hodinu. Přesto i tímto poměrně malým a krátkou dobu trvajícím výpadkem bylo postiženo cca 450 tis. lidí.

Složení zásob a odpovědnost každého z nás zmiňuje v rozhovoru i Václav Cílek (Ekonom 39/2012), který kromě velmi pragmatického doporučení upozorňuje i na následující čísla:

Když přijde katastorfa, je aktuální složení zásob státu pro humanitární pomoc následující:
1 000 ks pracovních oděvů
1 000 ks spacích pytlů
4 500 ks konzervovaných dávek
9 000 ks humanitárních balíčků
13 500 litrů pitné vody
20 000 ks přikrývek
Zdá se Vám to pro 10.505.445 (k 1.1.2012) obyvatel Česka dost?
Další článek k tématu naleznete na stránkách Ekonom: Ochrana proti blackoutu za dva haléře – od Ivana Beneše
– a jakási představa pro každého z nás: Leden 2018 : Blackout v Česku.

 


31.10.  Situace po hurikánu Sandy v USA je napjatá. Shodou okolností jsme narazili na knihu – Cesty z krize od martina Potůčka, který v ní zmiňuje i připravenost – respektive nepřipravenost – našeho státu na jakoukoliv obdobnou situaci. Marc Falber pro změnu hodnotí stávající ekonomickoui situaci a vyhlídky? „Kolosální chaos v horizontu 5-10 let“ – článek si můžete přečíst ZDE. Bohužel – smutné čtení, stejně smutná realita.


6.- 8. září PVA Letňany – výstava INVESTOR, SBĚRATEL – navštivte stánek číslo 125, kupte si knihu Svoboda jménem ZLATO profesora Dr.Hanse Bockera za veletržní cenu, přijďte ochutnat trvanlivé potraviny, popovídat si o jejich využití i přednostech. Těšíme se na Vás!


Podařilo se nám pro Vás ZLEVNIT BP-5 – nová cena za karton včetně DPH je 4950,- CZK !

Více informací a objednávky zde 🙂


7.7. jsme pro Vás našli zajímavý článek od Juraja Mesíka – čtěte ZDE.


8.6. – Možné scénáře řecké krize radí nákup zemědělské půdy, zlata a POTRAVIN – čtěte ZDE.


Jak se připravit? 12 rad jak se připravit na případnou krizovou situaci naleznete ZDE.


S NOVÝM ROKEM jsme pro Vás ROZŠÍŘILI SORTIMENT – mimojiné o obilí vhodné nejen k uskladnění, ale i k setbě – a to v kombinaci se setbou zeleniny a také o sudy s rýží.

A trochu z jiného soudku, ale opět o potravě,  přinášíme informaci o městečku TODMORDEN, West Yorkshire, Anglie.  Obyvatelé tohoto městečka jako reakci na stávající hospodářskou situaci osázeli veškerá vhodná veřejná prostranství, zrušili ploty do svých zahrad. Společně pěstují, všichni si berou vždy potřebné. Vesnice je tak nezávislá na zásobování, lidé spokojenější – jistější a svobodnější. O tento úspěšný projekt „INCREDIBLE EDIBLE“ má zájem množství měst z celé Evropy.


23.12. 2011 – veselé vánoce – jak to vidí Detlev Schlichter? Rozhovor s ním mimojiné též o tzv. rakouském ekonomickém modelu  najdete ZDE.


11.12.2011 – Přidali jsme nová videa o našich produktech, více ZDE …


NAKUPUJTE do 31.12.2011 – od 1.1.2012 dochází ke zvýšení cen trvanlivých potravin o 15%! A bohužel nezústaneme uchráněni ani zvýšení DPH z 10 na 14% 🙁


1.12.2011 Kalousek: Pokud padne eurozóna, budeme bojovat o přežití – čtěte ZDE


01.07.2011 … a dodáváme i na Slovensko


20.6.2011 jsme doplnili zajímavé články do odkazů. Hledali jsme, co se píše o státních zásobách potravin….


15.6.2011 jsme rozšířili naši nabídku o samostatné balíčky – „vejce, mléko, máslo„, „polévky„, „masité pokrmy“ a další.


8.6.2011 jsme zprovoznili náš online shop. Navštivte ho!